Son Dakika Haberi… ABD Başkanı Donald Trump, bugün sosyal medya hesabından koronavirüse yakalandığını açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından akıllara, Simpsons kehanetleri geldi. Daha önce Trump'ın ABD Başkanı olmasından corona virüsü salgınına, kripto paradan akıllı saatlere kadar pek çok önemli olayı henüz yaşanmadan bölümlerinde yer veren Simpsons dizisi, bir bölümünde Trump'ın ölümü konusunu işlemiş ve ölüm tarihi vermişti. İşte dünyaya korku veren Simpsons kehanetleri…

Dünyaca ünlü çizgi filmi 'The Simpsons' son yıllarda yaşanmamış olayları önceden tahmin etmesiyle ön plana çıkıyor. Daha önce, akıllı saat, Facetime, Trump'ın ABD Başkanı olması, Yunanistan'ın borç temekkürü, kripto para gibi daha pek çok yaşanmamış olayı bölümlerinde yıllar öncesinde gösteren 'The Simpsons' dizisinin bir bölümünde de ABD Başkanı Donald Trump'ın ölümü işlenmiş.

19 Mart 2000 tarihinde yayınlanan bir bölümde ise, Trump'tan 'ABD eski Başkanı' olarak bahsedilmişti. Trump bu bölümün yayınlanmasından yıllar sonra 2016'da ABD Başkan seçilerek göreve başlamıştı. Öyle ki Trump'ın ölüm tarihi olarak ise 27 Ağustos 2020 gösterilmişti. Dünyanın en ünlü animasyon dizisi Simpsonlar (The Simpsons) Lübnan'daki patlama ardından da gündeme gelmişti. Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta gerçekleşen patlamanın ardından, Simpsonlar'ın eski bir bölümü sosyal medyada konuşuldu.

Akıllı Telefonlar

Akıllı telefonlar henüz icat edilmemişken, The Simpsons'ın 1994 yılında yayınlanan Lisa on Ice bölümünde dokunmatik telefon görülüyor. Logo da ise şu an günümüz teknolojilerini kasıp kavuran apple şirketinin 'elma' şekli var.

Corona Virüsü

Dizinin takipçileri, Çin'in Wuhan kenti yerine Japonya'dan yayılan bir virüsten söz etmesiyle Simpsonlar'ın 27 yıl önce koronavirüsü de tahmin ettiğini düşünüyor. Dizinin 1993'te yayınlanan bir bölümünde, Japonya'dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor.

Henüz Gerçekleşmemiş Simpsons Kehanetleri

Simpsons'a göre de Trump'tan sonra Amerika'nın başkanı bir kadın olacak.

Editör: TUNAHAN ERTAN