Her ölüm acı ama kimi bir o kadar da ilginç. Savannah Hardin'in ölümü de onlardan biri. 9 yaşındaki zavallı Savannah gizlice şeker yediği için büyükannesi ve büyükbabası tarafından 3 saat koşma cezasına çarptırıldı. Kalbi bu koşuya dayanamayan Savannah hayatını kaybetti. Cezayı veren büyükanne ve baba cezalandırıldı. İşte dünyadaki en ilginç ölümler.

Dünyanın en ilginç ölümleri nelerdir? En kötü ölümleri nasıl olmuştur
Dünyanın En İlginç Ölümleri Nelerdir, En Kötü Ölümleri Nasıl olmuştur, Dünyanın en kötü ölümleri, en ilginç ölümleri, ölümler nasıl olmuştur, en ilginç ölümler, tuhaf ölümler, ölümler

CANLI YAYINDA İNTİHAR

Christine Chubbuck canlı yayında intihar eden ilk haber sunucusu. 15 Temmuz 1974'te, canlı yayın başladıktan sekiz dakika sonra genç sunucu "Kanal 40'ın en güncel haberleri ekrana getirme politikası olarak bir tane daha izleyeceksiniz: bir intihar girişimi." Dedi ve belindeki silahı kafasına dayayarak tetiği çekti.

Cinayetin ardından Christine'in odasının ergenlik çağında bir kızın odası gibi döşenmiş olduğu gazetelerde yazar. Ailesinin onun intihar eğiliminden haberdar olduğu ancak işini kaybetmemesi için kimseye söylemedikleri ortaya çıkar. Otuzuncu yaş gününde hala bakire olduğu için işarkadaşlarına sızlandığı ve hiçbir zaman ikili ilişkilere uyum sağlayamadığı intiharının sebepleri arasında gösterilmektedir.

RİCHARD SUMNER

Richard Sumner şizofreniden mustarip bir sanatçıydı ve 4 kez intihar teşebbüsünde bulunmuştu. En sonunda bir ormana gitti ve kendisini bir ağaca kelepçeleyip anahtarı da ulaşamayacağı bir yere attı. 3 yıl kimseden habersiz ağaçta asılı kaldı! Sumner'ın kemiklerini ormanda köpeği ile dolaşan bir kadın buldu. Bu olay da belki de en uzun ve acılı intihar olarak kayıtlara geçti.

TAYLOR MITCHELL

Kanadalı bir halk müzisyeni olan Taylor Mitchell bir parkta koşarken iki tilkinin saldırısına uğradı. Ağır yaralar alan müzisyen hastaneye yetiştirildi. Ancak ertesi gün kurtarılamadı. Mitchell'ın gündüz vakti genelde insanlara saldırmayan tilkilerin saldırısına uğraması hala kafaları kurcalayan bir konu olarak kalmaya devam ediyor.

HUMBERTO HERNANDEZ

Evinde karısıyla huzurlu bir akşam yemeği planlayan Humberto Hernandez görülmemiş bir kazanın kurbanı oldu. Evinin yakınlarında lastiği patlayan bir cip yol kenarındaki itfaiye musluğuna çarptı. İtfaiye musluğu çarpmanın etkisiyle havalanıp Hernandez'in tam başının üstüne düştü.

Tracy J. Kraling

Minnesota'da hastanede yeni işe giren Tracy Kralling yüksek basınçlı buhar püskürten sterilizasyon odasına farkında olmadan girdi. Odada kilitli kalan talihsiz kadın 15-20 dakika içinde 180 derece sıcaklığa maruz kalarak can verdi. Hastane yönetimi odanın tehlikeli olabileceği yönünde herhangi bir uyarı asmamıştı. Hastane bu yüzden 75 bin dolar ceza öderken talihsiz kadın canından oldu.

ROBERT GARY JONES

38 yaşındaki Robert Gary Jones plajda sıradan bir günde jogging yapıyordu. Kulaklığında müziğini dinleyip koşusunu yaparken gökyüzünden bir uçak plaja acil iniş yapmak durumunda kaldı. Özel uçağın ön camı sızan yağ yüzünden görüşü engelliyordu. Pilot acil inişi sırasında ıssız plajda koşan Jones'u göremedi ve feci ölüm gerçekleşti.

DİLİNİ ISIRARAK ÖLDÜ

Allan Pinkerton, dedektiflik ajansı sahibi ve yaptığı soruşturmalarla ünlenmiş biriydi. Onu öldüren ise, kaldırımda düşüp dilini ısırarak enfeksiyon kapmasıydı.

PORTAKAL KABUĞUNA BASTI VE...

Bobby Leach Niagara şelalerinden bir fıçı içinde atlayan dünyadaki ikinci kişi. Bu atlayıştan başka ölüme meydan okuyan başka girişimleri de bulunuyor. Bu kadar cesur birisinin ölümü ise oldukça ironik. Leach, bir gün bir Yeni Zellanda sokağında yürürken bir portakal kabuğuna basınca kayarak düştü ve bacağını kırdı. Öylesine kötü bir kırıktı ki bacağın kesilmesi gerekiyordu. Cesur adam bir süre sonra kırıkta oluşan hastalıklar yüzünden öldü.

TATLIDAN ÖLMEK

İsveç Kralı Adolf Frederick yemeği çok severdi ve bu yüzdende öldü.

1771 de 61 yaşında bir sofrada etler, ıstakozlar, çorbalar, tütsülenmiş etler, şampanya ve en sevdiği tatlıdan 14 tane yedikten sonra ölmüştü.

ÖLÜMLE ALAY EDİP HİPOTERMİDEN ÖLMEK

1998'de bir Fransız oldukça karmaşık bir intihar girişiminde bulundu. Bir deniz kıyısında yüksek bir yamacın tepesine çıkıp boynuna bir ip bağladı, ipi de büyük bir kayaya bağladı. Sonra zehir içti ve kendini ateşe verdi. Uçurumdan atlarken de tabancayla kafasına ateş etti!

Ama devamı daha ilginç. Çünkü kurşun onu ıskalayıp ipi kesti, böylece adam suya düştüğünde asılı kalmadı. Soğuk su yanan elbiselerini söndürmekle kalmadı aynı zamanda onu şoka sokarak yuttuğu zehri kusmasını sağladı. Sudan bir balıkçı tarafından çıkarılıp hastaneye götürülen adam orada hipotermi (vücut ısısının aşırı düşmesi)den dolayı öldü...

AYAK PARMAĞI YÜZÜNDEN ÖLÜM

Meşhur viski tadımcısı Jack Daniel 1911 de bir sabah iş yerine erken geldi. Kasasını açmak istedi fakat şifreyi hatırlayamadı. Kızgınlıkla kasaya tekme attı ve ayak başparmağı yaralandı. Buradan kaptığı enfeksiyonla da öldü.

Dünyanın En İlginç Ölümleri Nelerdir, En Kötü Ölümleri Nasıl olmuştur, Dünyanın en kötü ölümleri, en ilginç ölümleri, ölümler nasıl olmuştur, en ilginç ölümler, tuhaf ölümler, ölümler

Editör: TUNAHAN ERTAN