Rize'nin Ardeşen ilçesinde 42 yıldır Aile Hekimliği yapan 72 yaşındaki Ali Sarı'nın vazife mühleti yaş haddinden ötürü şubat ayında doluyor.

 

 

Emekliliği gelen hekim, pandemi devrinde meslektaşlarını yalnız bırakmamak için dilekçe vererek vazifede kalmak istedi.

Etrafında de çok sevilen tabip için vatandaşlar da stant açıp imza kampanyası başlattı. Kampanyaya katılan vatandaşlar, imza atarak takviye veriyor.

 

 "75 YAŞINA KADAR DEVAM EDEBİLİRİM"

Kuvvetli bir salgın sürecinde mesleği bırakmak istemediğini anlatan Ali Sarı, "Görevimi layıkıyla yapmaya çalıştığıma inanıyorum. Yıllardır vatandaşımıza hizmet etmeye çalıştım. Her şeyin de bir sonu var. 72 yaş hekimlikte son yaş oluyor, kanun bu türlü söylüyor.  31 Ocak 2021 tarihine kadar misyonumu devam ettireceğim ve 1 Şubat itibariyle emekli olacağım. Vatandaşımızın yapmış olduğu kampanya bir jesttir. Beni keyifli etti. Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Karşılıklı sevgi ve hürmet çerçevesinde misyonumuzu icra ettik. Bu kanun yalnızca benim için değil tüm tabiplerimiz için geçerlidir. Vatandaşlarımız emekli olacağımı duyunca 

üzüldüler. Kanunen uygun olması halinde 75 yaşıma kadar devam edeceğimi düşünüyorum. Ben aile doktoru olmadığım insanlara da hizmet ettiğim için sağ olsunlar, bir topluluk beni kabul edip sahiplendi. Ben kimseyi senin aile doktorun ben değilim diye demeden hizmet etmemezlik yapmıyorum. Vatandaşımızın bu davranışı beni çok keyifli etti. Gözlerim yaşardı." dedi.

"GÖREVİNE DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ"

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Lideri İsmail Kuyumcu tabip Ali Sarı'nın emekli olmaması için vatandaşların imza kampanyası başlattıklarını belirterek, "Biz de dayanak veriyoruz. Sahiden vatandaş tarafından istenilen, sevilen hekimimize sahip çıkıp misyonuna bir müddet daha devam etmesini istiyoruz.” dedi."GÖREVDE KALMAK İSTİYOR, BİZ DE TAKVİYE VERİYORUZ"

Tayfun Tan ise, "Ardeşen’de sıhhat kesimi denilince birinci akla gelen doktor Ali Sarı’dır.  Benim de çocukluğumun hekimidir, benden öncekilerinde çocukluk tabibidir. Bu salgın sürecinde misyonda kalarak hizmete devam etmek istiyor, bizde takviye veriyoruz.” diye konuştu.

Sevilay Yanılmaz da, “Ardeşen’imizin birinci tabibi olarak kendisini tanıdım. Misyonunun bitmesini istemiyoruz, devam etmesini istiyoruz. Ardeşen’e hala lazım” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
Editör: TUNAHAN ERTAN