Memura zam
Memura zam

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da gerçekleştirilen Büyük İstanbul Mitingi'nde halka hitap etti. Konuşmasında, yaklaşan seçimler öncesinde önemli bir konuya değinerek, "Salı günü kamu işçileri zam oranını açıklayacağız" şeklinde bir açıklama yaptı.

ERDOĞAN HALKA SESLENDİ

'Büyük İstanbul Mitingi'nde halka seslenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Sizinle beraber tekrar yollardayız. 14 Mayıs'ta birilerini emekliye sevk edeceğiz. Dün Maltepe'deymişler. Şimdi resmi rakamı getirdiler bana, resmi rakam 1 milyon 700 bin.

İHA'ları ve SİHA'ları bunlara gömdürmeyeceğiz. Benim milletim, 14 Mayıs'ta bunlara gereken cevabı verecek. Ben size inanıyorum. Siz tamam derseniz, bu iş bitmiştir."

ATATÜRK HAVALİMANI MESELESİ

"Atatürk Havalimanı bizim için sadece geçmişte seyahatlerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yer değildir. Bu alan, havacılık alanındaki teknolojik hamlenin başladığı, ancak sonrasında tek parti CHP tarafından bitirilen bir yerdir.

Bu insanların bu ülkede dikili taşı, dikili ağacı yok. Bu nedenle milletim 14 Mayıs'ta sandıklarda bunlara gereken cevabı verecektir.

Biz vatanımızın bölünmesine izin vermeyeceğiz. Bu terör örgütleriyle beraber gezen Kılıçdaroğlu'na biz vatanı böldürtmeyeceğiz."

ZAM ORANI AÇIKLAMASI

*Eser ve hizmet yarışımızı muhalefetle değil, kendi kendimizle yapıyoruz. Dünyada herkes faizi yükseltirken biz düşürüyoruz. Çünkü istiyoruz ki yatırımcı yatırım yapsın.

*Öte yandan salı günü kamu işçileri zam oranını açıklayacağız.

*İnşallah seçimden hemen sonra 7 bin 500 lira üzerindeki emekli maaşlarıyla ilgili bir düzenleme yapacağız.

*Asgari ücreti dolar bazında bile 3,5 kat artırarak 8 bin 500 liranın üzerine çıkardık. Gelişmelere göre bu rakamı da tekrar da gözden geçireceğiz.

*Memurlarımızın maaşlarına temmuzda sadece enflasyon farkı eklemekle kalmayacak refah payı artışı da yapacağız, salı günü kamuoyuna açıklayacağız.

BALKON KONUŞMASI YAPACAK MI?

*İnşallah 14 Mayıs’ta balkon konuşmasını İstanbullularla birlikte yapacağız.

TÜNEL PROJESİ

*Büyük İstanbul Tüneli projemizi hayata geçiriyoruz. Bu proje Marmara Denizi’nin altından geçen 3.tüp olacak.

Editör: TUNAHAN ERTAN