Erkekler Kızlara Karşı Nerde Hata Yapıyor
Erkekler Kızlara Karşı Nerde Hata Yapıyor

Erkekler genellikle soğukkanlı ve özgüvenli kişilikleriyle bilinir. İşte hata tam da burada başlıyor. İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu Ayça Soytürk kadın erkek ilişkileri hakkında çeşitli tiyolar verdi. "Erkekler çok özgüvenli olmasın". Çünkü erkek özgüvenini genellikle uçkuru peşinde sürdürmekte aceleci ve hızlı tavrıyla karşısındaki kişiyi empoze ediyor. Soğukkanlı özelliği ise reddedildiğinde korkmama gibi nitelendirebiliriz. Peki Erkekler Kızlara Karşı Nerde Hata Yapıyor merak etmiyor musun?

Erkek Özgürlüğü ve Özgüveni

Erkeğe özgürlüğünü kullanma hakkını verdiğinizde, karşı konulmaz bulduğu kadınsı enerjiyi yayarsınız. İster flört zamanlarında olsun, ister birliktelikte olsun, hiçbir erkek özünden kaynaklanmayan kararlara zorlanmaktan hoşlanmaz. Herü insanın kendisine zarar vermediği veya başkalarını tehlikeye atmadığı sürece olmak istediği kişi olma hakkı vardır. Yine de birçok kadın, erkeklerin günlerini nasıl geçirdiklerini, kimlerle takıldığını, paralarını nasıl harcadıklarını, işten sonra nereye gittiklerini ve hatta telefonda kiminle konuştuklarını bile yönetir. Bu baskı, duygusal bir kopukluk yaratır.

Duygusal Baskı

Erkeklerin karşı tarafta ilk odaklanacağı şey görünüş olsa daüilişkiyi sürdürmek için güzellik yeterli değildir. Duygusal uyumluluk ilişkinin anahtarıdır. Ortak değerler ve birbirinize saygı önemlidir. Partnerinizle mutlu, rahat, anlaşılmış ve uyumlu hissettiğinizde buna sahip olduğunuzu bilirsiniz. Bu birlikte olmanın kolaylığı duygusudur. Uzun vadeli bir taahhütte bulunacaksa, her erkeğin böyle hissetmesi gerekir.

Editör: TUNAHAN ERTAN