Genital bölge kararması nasıl geçer, bikini bölgem kararmış ne yapmalıyım diyorsanız okuyun. Kadınların başlıca sorunlarından biri genital bölge kararması. Çeşitli yöntemler ve tedavilerle bu sorundan kurtulmak mümkün. Genital bölge kararması, neredeyse her kadının yaşadığı sorunlar arasında. Sebebi birçok farklı duruma bağlanabilen bu sorun, farklı uygulamalarla bir nebze de olsa ortadan kaldırılabilir.

Bikini Bölgem Kararmış Ne Yapmalıyım
Bikini Bölgem Kararmış Ne Yapmalıyım

https://www.youtube.com/watch?v=n5yeuGhDGZE

Genital bölge kararması nasıl geçer

Genital bölge, vücudun en hassas bölgelerinden biri olduğundan buraya yapılan uygulamalarda da son derece dikkatli olmak gerekir. Peki, genital bölge kararması için ne yapmalı, biliyor musunuz? Bu sorunun cevabını hemen öğrenin ve yaşadığınız sorundan siz de kolayca kurtulun.

Genital bölge kararmasının başlıca sebeplerinden biri, biyolojik özelliklerdir. Yani vücudun kendi rengi veya bazı hormonal değişiklikler bikini bölgesi kararması sorununu oluşturabilir. Özellikle ergenlik dönemi, hamilelik, emzirme, doğum veya menopoz gibi belli zamanlarda oluşan bu durumlar genital bölge kararmasının nedenlerindendir. Ten rengi daha koyu, esmer olan kadınlarda genital bölge kararması daha yaygın ve daha fazla şekilde kendini gösterebilir.

Genital bölge kararması
Genital bölge kararması

Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer

“Genital bölge kararması için ne yapmalı?” sorusunu birçok kadın sorabilir. Kararma için yapılabilecek bazı uygulamalar ve çeşitli teknikler vardır.

Bikini Bölgesi Kararması
Bikini Bölgesi Kararması

1. Limon Suyu Uygulaması

  • Limonun vücut beyazlatmaya olan etkisi birçok kişi tarafından bilinir. Özellikle koltuk altı beyazlatmada da kullanılabilen limon suyu, ölü derilerin ve hücrelerin atılmasına ve kararmanın giderilmesine yardımcı olur. Bu uygulamada genital bölgenize limon suyu ile birkaç dakika masaj yapabilir, ardından bölgeyi durulayabilirsiniz. Genital bölgenizde herhangi bir yara veya kesik varsa bu uygulamanın yapılması önerilmez. Aksi takdirde yanma hissiyle karşılaşabilirsiniz.

2. Yoğurt Kürü Uygulaması

  • Bir miktar yoğurt ve yarım limonun suyuyla bir kür oluşturabilir ve bu kürü haftada 1-2 kez genital bölgenize uygulayabilirsiniz. Kürü uyguladıktan sonra bir süre kurumasını beklemeli, ardından genital bölgenizi yıkamalısınız. Uygulamadan sonra dilerseniz bebek pudrası kullanabilirsiniz.

3. Kese Yapma Uygulaması

  • Genital bölgede kararma ölü deri birikmesinden dolayı oluşabilir. Bu nedenle bu bölgeye uygun, hassas bir kese ile haftada 1-2 kez genital bölgenize kese yapabilirsiniz. Bu sayede ölü derilerden arınan genital bölge zamanla beyazlar.

4. Krem Sürme Uygulaması

  • Bir jinekolog veya dermatologa danışarak genital bölge kararması için krem temin edebilirsiniz. Bu kremler, düzenli kullanımda genital bölgenizin beyazlamasını sağlayabilir, ancak bu tür uygulamalarda temkinli olmalı ve doktorunuzun söylediklerinin dışına çıkmamaya dikkat etmelisiniz.

5. Cerrahi Renk Açma İşlemi

  • Estetik ve plastik cerrahi uzmanları, genital bölge kararması için lazer ile renk açma işlemi yapabiliyor. Evde uygulanan yöntemlerle veya kremlerle sorununuza çözüm bulamazsanız bu işlemi de deneyebilirsiniz. Genital bölge kararması için evde yapılabilecek yöntemleri uygulamadan önce alerjik durumlarınızı, cilt hassasiyetlerinizi gözden geçirmeyi unutmayın. Bu gibi durumlardan önce doktorunuza danışabilir, buna bağlı olarak uygulama şeklinizi belirleyebilirsiniz.üGenital bölge kararması birçok kadının yaşadığı bir sorun. Siz de çeşitli yöntemlerle bu sorunun önüne geçerek kendinizi daha mutlu edebilirsiniz.
Editör: TUNAHAN ERTAN