Rockstar Games ve 2K Games'in sahibi olan Take-Two son kazanç raporunu bu hafta yayınladı. En çok dikkat çeken detay ise Red Dead Redemption II ve Grand Theft Auto V'in gidişatı oldu.

Şirketin Red Dead Redemption 2'den elde ettiği gelir Temmuz-Eylül çeyreğinde yüzde 124 arttı. Take-Two, buna tam oyun satışlarında yüzde 106 büyüme de dahildir. Görünüşe göre, diğer pek çok oyun gibi, Red Dead Redemption II, COVID-19 yasakları sırasında önemli bir büyüme katetti.

Satışlardaki artışla birlikte Take-Two, yeni oyuncu büyümesinin dönem boyunda yüzde 47 arttığını bildirdi. Ek olarak, Take-Two'da "tekrarlayan tüketici harcamaları" olarak adlandırılan mikro işlem satışları, Red Dead Online için yıla yıla yüzde 96 artarak beklentileri aştı.

GTA V ve GTA Online'daki mikro-işlem harcamaları, Take-Two'nin tahminleri üzerinde gerçekleşti. Bu mali ikinci çeyrek, aynı zamanda GTA Online'ın aktif oyunculara ve yeni oyunculara göre tarihin en iyi ikinci çeyreğiydi.

Take-Two, çıkış tarihine rağmen GTA Online'ın uzun bir süre daha başarılı olmasını bekliyor. Aslında, Take-Two oyunun mevcut mali yıl  boyunca mikro işlem harcamaları için tüm zamanların en yüksek seviyesini ulaşmasını beklediğini söyledi. Muhtemelen bu, yakında çıkacak olan GTA Online için şimdiye kadarki en büyük güncelleme olacak.

Bakalım bu oyunlar, yeni nesil konsollar için yayınlandığında ne gibi başarılara imza atacaklar.


Editör: TUNAHAN ERTAN