HÜDA PAR'lılara silahlı saldırı
HÜDA PAR'lılara silahlı saldırı

Mersin'in Akdeniz ilçesi Çilek Mahallesi Bekirde Yolu'nda, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Faruk Dinç'in seçim çalışmaları sırasında, HÜDA PAR İl Gençlik Kolları üyelerine saldırı gerçekleşti. Olay, saat 15.00 sularında meydana geldi. Henüz kimliği belirsiz kişiler tarafından gerçekleştirilen saldırıda, HÜDA PAR İl Gençlik Kolları üyelerine fiziksel saldırıda bulunuldu ve stantları tahrip edildi. Yaşanan bu olayın ardından polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı ve soruşturma başlattı.

SALDIRGANLAR HAVAYA ATEŞ AÇTI

Saldırganların bazıları bu sırada havaya ateş açtı. Darbedilen Bedir Karakayalı vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Partililerin olay yerine gelmesiyle birlikte saldırganlar ara sokaklara kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

"ASLA AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR"

Konuya ilişkin açıklama yapan HÜDA PAR Mersin İl Başkanı Tahirhan Uysal, "Arkadaşlarımızım stant çalışmaları vardı ancak saat 15.00'te karanlıktan ve kaostan beslenen zihniyet, hiçbir çözüm ve projeleri olmayanlar, şiddete başvuranlar bizim seçim standına ve broşür dağıtan arkadaşlarımıza silahla saldırdılar. Saldırıda silahtan yaralanan arkadaşımız yok ama yumruklu kavga sonucu 1 kardeşimiz yaralı durumda. Durumu şu an iyi. Şunu bilmeleri gerekir ki biz demokratik haklarımızdan asla vazgeçmeyiz onlar da asla amaçlarına ulaşamayacaklar" dedi.

HÜDA PAR’ın AK Parti listesinden Mersin Milletvekili adayı Faruk Dinç ve parti üyelerinin katıldığı basın açıklamasını, HÜDA PAR Akdeniz Koordinatörü Salih Demir okudu.

SALDIRILARIN TALİMATINI KANDİL VERİYOR

Millet İttifakı bileşenlerinin 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararının ardından, AK Parti'ye karşı yoğun bir kara propaganda kampanyası yürütüldüğü ifade edildi. AK Parti İl Başkanı Ali Demir, CHP, İyi Parti ve HDP/PKK'nin partilerine karşı yoğun bir itibarsızlaştırma, düşmanlaştırma ve imha politikası uyguladığını belirtti. Demir, bu partilerin partilerine karşı propagandalarına, "Savaşa değil, Seçime gidiyoruz" söylemlerine rağmen devam ettiklerini söyledi. CHP, İyi Parti ve HDP/PKK'nin kirli algılarını ortaya koyduğunu ifade eden Demir, son olarak Mansur Yavaş'ın partisine karşı "kökünü kazıyacağız" ifadesini kullandığını ve bu ifadelerin sahada çalışan üyelere yönelik fiili saldırıları beraberinde getirdiğini belirtti. Başkan Demir, partisi adına yürüttükleri seçim kampanyasının bu tarz saldırılardan etkilenmeyeceğini ve yılmayacaklarını vurguladı.

Partilerine karşı 6-8 Ekim barbarlığıyla saldırılmaya çalışıldığını dile getiren Demir, hiçbir saldırının kendilerini yolundan döndürmeyeceğini söyledi.

Demir, “Partimize karşı yeni bir 6-8 Ekim holiganlığı ve barbarlığıyla saldırı gerçekleştirmeyi amaçlanmaktadır. Bu saldırıların talimatı Kandil’den verilmekte, Edirne Cezaevinden kurgusu hazırlanmakta, CHP ve İyi Parti merkezlerinden hedef noktalar belirlenmekte, HDP merkezinden saldırılar uygulamaya konulmaktadır. Seçimi kaybedeceğini gören millet ittifakının ele başı iki parti ve yan ayağı olan Kandil’in kuklaları bir kez daha yenilecektir. Bu ülkeye barış be huzurun teminatı olarak HÜDA PAR mecliste yer alacaktır. Hiçbir saldırıları bizi yolumuzdan döndüremedi, bugün de döndüremeyecektir.” diye konuştu.

Çocuklarını bu faşist zihniyetin iktidarına bırakmamak için canla başla çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Demir, bu ülkenin 14 Mayıs akşamını saldırgan faşistlerin ittifakını sandığa gömmüş olarak Allah’a şükrederek kutlayacağını ifade etti.
Demir’in açıklamasının ardından HÜDA PAR’ın AK Parti listesinden Mersin Milletvekili adayı Faruk Dinç de bir konuşma yaptı.

Hatırlanacağı üzere; geçtiğimiz günlerde yine Mersin’de Mersin Milletvekili adayı Faruk Dinç’in seçim bürosuna, gece saatlerinde ses bombasıyla saldırı yapılmıştı.

Editör: TUNAHAN ERTAN