iPhone 13 serisi çoğu kullanıcı tarafından merakla beklenmekte. Seri hakkında ‘13‘ sayısının uğursuz görülmesinden dolayı isminin farklı olacağı konuşulmuştu. Birkaç gün önce SellCell anket yaptı. Kullanıcılar ankete oy vererek kendi tahminlerini ekledi. Wedbush çalışanı Dan Ives iPhone 13 tanıtım tarihi hakkında bilgi sızdırdı. Ek olarak depolama alanı konusunda ortaya atılan bir iddia var. Ayrıca iPhone 12 serisine kıyasla ulaşacağı ön sipariş miktarına ilişkin tahminlerini de aktardı. iPhone 13 serisi 24 Eylül’de çıkabilir Wedbush çalışanı Dan Ives merakla beklenen yeni iPhone 13 özelliklerinin birçoğunu ortaya çıkarmıştı. Hatta tedarik zincirine bağlı olarak iPhone 13 tanıtım tarihi konusundaki tahminlerini de öne sürdü. Ayrıca iPhone 13’ün depolama alanı konusunda da bilgi paylaşan Ives cihazın 1 TB dahili hafızaya sahip olacağını aktardı. Ives‘ın ortaya attığı yeni bilgilere göre Apple, iPhone 13 lansman etkinliğini 14 Eylül Salı günü gerçekleştirecek. Aynı zamanda Ives, Apple’ın ön sipariş tarihini 17 Eylül 2021, çıkış tarihini ise 24 Eylül olarak belirlediğini iddia etti.
Ives toplamda dört modelden oluşması beklenen iPhone 13 serisinin siparişlerinin yılın ikinci yarısında 130 milyon ile 150 milyon arasında olacağını tahmin ediyor. Apple’a önümüzdeki birkaç çeyrekte tedarikçilerin verdiği ilk iPhone 13 ön siparişlerinin iPhone 12’den daha fazla olduğunu da söylüyor. Kullanıcılar alternatif isimler düşündüler SellCell yaptığı bir iPhone 13 anketinde kullanıcılara tahminlerini sordu. Ankete katılanlar kendi akıllarına gelen isimlendirmeleri ortaya sundular. Kullanılacağı en çok tahmin edilen ilk iki isim şöyle:
  • iPhone (2021)
  • iPhone 13
Oy alan diğer isimler ise; iPhone 21, iPhone 12S ve iPhone 14 oldu. Sizin iPhone 13 modellerinden beklentileriniz neler?
Editör: TUNAHAN ERTAN