Apple’ın iPhone şarj cihazları sık sık bozularak çalışmayı bırakabiliyor. iPhone şarj aleti bozuldu durumuyla karşılaşmak olası bir durum değildir ancak iphone şarj aletim bozuldu diye çok aratılıyor. Bozuk bir Apple şarj cihazınız varsa ne yapmalısınız. iPhone Şarj Kablosu Bozuldu Ne Yapmalıyım diyorsanız yazımızın devamını okuyun.

iPhone Şarj Kablosu Bozuldu Ne Yapmalıyım
  • Aynı kablo, adaptör ve prizle başka bir iOS cihazını şarj etmeyi deneyin.
  • Varsa farklı bir kablo kullanmaya çalışın. Ayrıca iPhone’u bilgisayardan şarj etmeyi deneyin. Böylece adaptör ve prizi denklemden çıkarmış olursunuz.

Tüm bu adımların ardından sorunun adaptörde mi yoksa kabloda mı olduğunu anlayabilirsiniz. Apple’ın iPhone şarj kabloları genellikle baş kısmı ile kablo kısmının bağlandığı noktadan hasar alır. Bükülmeler bunun başlıca nedenidir. Apple ne yazık ki şarj kablolarını daha dayanıklı olacak şekilde üretmekte kaçınıyor ve nedeni ortada.

Yazımızın devamı için tıklayın: iPhone Şarj Aleti Bozuldu Ne Yapmalıyım Çözümü

iPhone Şarj aleti Bozuldu Ne Yapmalıyım

iPhone 8 veya sonraki bir modeli kablosuz şarj etmeyi deniyorsanız önce aygıtınızla birlikte gelen USB kablosuyla şarj edebildiğinizden emin olun. Bu yöntemde sorunla karşılaşmıyorsanız o zaman kablosuz şarja yönelik yardım alın. Üçüncü taraf aksesuar kullanıyorsanız aksesuarın Apple onaylı olup olmadığını kontrol edin.

Bu yazımızda bozulan iphone şarj aletini kendi imkanlarımla nasıl tamir ederim sorusuna yanıt bulduk. iPhone Şarj Aleti Bozuldu Ne Yapmalıyım çözümü yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Editör: TUNAHAN ERTAN