İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Seferihisar açıkları olan deprem İstanbul dahil tüm Marmara'da hissedildi. Buca ve Bayraklı ilçesinde yıkılan binalar olduğu öğrenildi. İlk sarsıntıdan ardından Ege bölgesinde 3,4 ve 4,7 aralığında 12 artçı deprem daha meydana geldi. Yıkılan binaların altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sürüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=IoahfccZg54

İLK GELEN GÖRÜNTÜLER

SONRADAN GELEN GÖRÜNTÜLER

Twitch yayıncısı canlı yayındaydı

Deprem adından binaların yıkılma görüntüleri o bölgedeki vatandaşların kameralarına yansıdı. Bir Twitch yayıncısı ise depreme canlı yayın yaptığı sırada yakalandı. İzmir Seferihisar açıklarında gelen 6.6 büyüklüğündeki depreme canlı yayın yaparken yakalanan genç sarsıntının şiddetini canlı yayında gözler önüne serdi. Twitch.tv üzerinden oyun yayını yaparken depreme yakalanan genç 'Deprem oluyor' çığlıklarıyla evdekileri uyarıyor ve hızla dışarıya kaçıyor. Sarsıntının şiddeti dehşete düşürdü. İşte saniye saniye o anlar...

https://www.youtube.com/watch?v=OgwUvp3r3Bw

EN SON GELEN GÖRÜNTÜLER

AFAD’dan yapılan açıklamada “Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesinde saat 14.51’de 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi” denildi. Depremin yerin 16.5 kilometre derinlikte meydana geldiği öğrenildi. Kandilli Rasathanesi’ne depremin büyüklüğünü 6,8 olarak açıkladı. ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi’ne göre depremin büyüklüğü 7.0.

Editör: TUNAHAN ERTAN