2012 yılında katıldığı Best Model Of Turkey yarışmasıyla adını duyuran, sonrasında rol aldığı 'Arka Sokaklar' dizisiyle kariyerinde büyük bir çıkış yakalayan 33 yaşındaki Boğaç Aksoy, bir süre önce lenfomaya yakalanmıştı. Ünlü oyuncu, hastalığını öğrenince doktorunun tavsiyesi üzerine diziye ara vermiş ve tedavi sürecine başlamıştı. "ÖLÜMÜ DEĞİL, HAYATI DÜŞÜNÜN" Hastalığın kendisine çok şey öğrettiğini söyleyen oyuncu, aynı hastalıkla mücadele edenlere "Ölüm her insan için kaçınılmaz son... Burası tamam. Ancak, ölüm tehlikesi olan bu hastalığa yakalanan bir insan her zaman mutlaka yaşamı düşünmeli. Nefes alıp verdiğimiz sürece mutlaka yaşama sıkı sıkıya sarılmalıyız. Hastalığı zihninden silip atan, bedeninden de silip atar. Bu hastalığı önce ruhen, ardından bedenen yeniyorsun. Sabırla, inatla ve dirayetle direnin...  Ölümü değil, hayatı düşünün..." diye seslenmişti.
FETHİYE'YE TAŞINDI Birkaç ay önce oyunculuğu bıraktığını açıklayan ve Fethiye'ye yerleşen Boğaç Aksoy, tekne, ardından da kaptanlık diploması almıştı. Instagram hesabından konuyla ilgili bir paylaşımda bulunan Aksoy, "Hastalık sürecimde ,doktorumun bana temiz hava olan bir yerde yaşamalısın tavsiyesi üzerine İstanbul’dan taşınmaya karar verdim" demişti.

Aksoy, "Fethiye’ye taşınmak, burada bir şeyler yapmak uzun zamandır hayalimdi. Bunu gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Artık Fethiyeli oldum diyebilirim" ifadelerini kullanmıştı.

''DOKTORUMDAN 'TERTEMİZ, İYİLEŞTİN' KELİMELERİNİ DUYDUM''

Kemoterapinin ardından kök hücre tedavisine başlayan Aksoy'dan güzel haber geldi. Ünlü isim, güzel haberi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla verdi. Kanseri yendiğini açıklayan oyuncu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Sevgili dostlarım bugün hayatımın en heyecanlı,en anlamlı günüydü sanırım.. Uzun bir tedavi sürecinin ardından sonunda uzun zamandır beklediğim ‘’tertemiz, iyileştin’’ kelimelerini doktorumdan duydum..Kontrollerim ara ara devam edecek ama ilaç günlerim sona erdi..Bana bunca zaman destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.Bu hastalık bana çok şey öğretti,çok şey kazandırdı,insan da kaybettirdi ama çok dost kazandırdı.Bu benim için yeniden doğuş hikayesiydi..Allah bu mücadeleyi veren herkese ve ailesine güç,kuvvet, sabır ve şifa versin.İyi ki varsınız.Geri geliyorum!

Editör: TUNAHAN ERTAN