Mahsun Kırmızıgül, sinemaya 2007 yılında 'Beyaz Melek' filmiyle sinemaya adım atan Mahsun Kırmızıgül, son olarak 'Mucize 2: Aşk' ile beyazperdede yer almıştı. 16 yıl sonra sahnelere geri dönen ünlü isim, uzun bir aranın ardından yeni filmi için de çalışmalarına devam ediyor. Bir döneme damga vuran Prestij Müzik’in kuruluş hikâyesinin anlatılacağı “Prestij Meselesi”nin kadrosu netleşmeye başladı. KADRO ŞEKİLLENİYOR

Filmde; Engin Hepileri, 1 Eylül 2003 tarihinde hayatını kaybeden efsane müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu'nu canlandıracak. 1990’lı yıllarda ünlü sanatçıları bünyesinde toplayarak döneme damgasını vuran Prestij Müzik’in ortaklarından Burhan Aydemir’i Eser Yenenler, eşini ise Melisa Döngel canlandıracak.  Öte yandan Biran Damla Yılmaz'ın da rol alacağı filmde Özcan Deniz ve Haluk Levent’i kimin oynayacağı ise henüz bilinmiyor.

Mahsun Kırmızıgül’ün proje tasarımını üstlendiği “Prestij Meselesi”nin ekibi 18 Eylül’de sete çıkacak. Müzikal izleri de barındıracak olan filmin 2023 yılında vizyona girmesi planlanıyor.
"NE ZORLU GÜNLERDEN GEÇTİK" Üç yıl aranın ardından yeni bir film için kolları sıvayan Mahsun Kırmızıgül, sosyal medya paylaşımlarıyla da adından söz ettiriyor. Ünlü sanatçı son olarak, Hilmi Topaloğlu ile çekilen fotoğrafını paylaştı. Ölümünün 19'uncu yılında efsane yapımcıyı unutmayan Kırmızıgül, paylaşımına; "Bazı insanlar ölmezler. Hilmi abim, yanımızda olmasanda, sen hep bizimlesin. Ne zorlu günlerden geçtik" notunu düştü.

"ÖYLE BİR FİLM YAPACAĞIZ Kİ..." Açıklamasında yeni filmi 'Prestij Meselesi'ne de değinen ünlü isim, "Seninle yola çıkışımızın gerçek hikayesini yazdım, yakında çekimlere başlayacağız. Öyle bir film yapacağız ki sonsuza kadar yaşayacaksın. Hilmi Topaloglu. Saygı ve minnetle" ifadelerini kullandı.

ALTI YILLIK EVLİLİK TEK CELSEDE BİTTİ

Öte yandan Mahsun Kırmızıgül (53), 2016 yılında ABD'de nikah masasına oturduğu avukat eşi Ece Binay'dan (37) geçtiğimiz aylarda tek celsede boşanmıştı. Genç bir kadınla çekilmiş samimi görüntüleri ortaya çıkan Kırmızıgül, “Tüm çabalara rağmen evliliğimizi kurtaramadık. Fikir ayrılıkları sonucunda ayrılmaya karar verdik” dedi. Mutsuz olduğu gözlenen şarkıcı, ihanet iddialarıyla ilgili soruları cevapsız bırakarak, aracıyla adliyeden ayrılmıştı.

Uzun süredir kızı Lavin ile yurt dışında yaşadığı için evliliğinden krizler yaşadığı öne sürülen Ece Binay ise sosyal medya hesabından bir açıklama yapmıştı. Binay, "İddia edilen; evliliğimizin iki yıldır zaten bitmiş olduğu, iki senedir birlikte yaşamadığımız, ayrı yaşadığımız, benim iki yıldır daimi olarak Amerika'da yaşadığım, evliliğimi bırakıp Amerika'da yaşamayı tercih ettiğim söylemleri kesinlikle doğru değildir. Evliliğimizin başından beri ailece Amerika'ya gidip geldiğimiz çevremiz tarafından bilinmektedir. Sadece son bir yıldır uzun süreli olarak Amerika'da oluşum; sahip olduğumuz Green Card'la ilgili olarak orada süre doldurma gerekliliğindendir. Bu süreçte kızımıza ana sınıfı eğitimi de Amerika'da aldırmak ortak kararımızdır. Yine bu son bir yıl içerisinde kızımla birlikte Türkiye'den uzak kaldığımız süreler en fazla iki ya da üç ayı geçmemiştir ve bu bir yılı sürekli olarak Türkiye-Amerika arası gidiş gelişlerle ailece bir arada geçirmişizdir. Boşanmaya kadar da evlilik birliğimiz normal şekilde devam etmiştir. Amerika'da bulunma konusuyla ilgili olarak hiçbir zaman bir fikir ayrılığımız olmamıştır" demişti.

Boşandıktan sonra Etiler'de görüntülenen Binay, "Boşanma protokolünde mal paylaşımı oldu mu? Yaklaşık 60 milyon TL'lik bir mal paylaşımı olduğu konuşuluyor" sözleri üzerine; "Bunların konuşulması bile çok ayıp. Ben de basında gördüm, çok şaşırdım. Hiç böyle şeyler yok, asla doğru değil" açıklamasını yapmıştı.

Lavin adından bir kızları bulunan eski eşlerden Ece Binay, "Mahsun Bey ile görüşüyor musunuz?" sorusunu ise "Tabii ki, bizim bir kızımız var. Kızımın velayeti bende. Doğru olan bu. Anlaşmalı bir boşanma oldu" şeklinde cevaplamıştı.

Editör: TUNAHAN ERTAN