Fiyat performans odaklı akıllı telefonlarıyla tanıdığımız Meizu, Xiaomi, Oppo ve Huawei’in ardından otomobil pazarına girmek içi gün sayıyor. Gelen bilgilere göre şirket, “Flyme For Car” ticari markasının tescili için başvuru yaptı.

Peki bu durum sadece araç içinde kullanılacak bir işletim sistemi mi olarak kalaca? Yoksa Meizu marka arabalar kısa süre içinde yollarda yerini alacak anlamına mı geliyor?

Meizu araba üretecek mi? Elektrikli arabaların yaygınlaşması, akıllı telefon üreticileri için bir fırsat doğurdu. Özünde işi teknoloji üretmek olan bu şirketler, gelişmelere kolayca ayak uyduruyor ve değişimleri yakalıyor. Bu nedenle yeni nesil otomobillere geleneksel şirketlerden çok daha kolay uyum sağlıyor. Bu şirketlerden biri olan Meizu, bir süre önce “Flyme For Car” isimli araç içi sisteminin piyasaya süreceğini duyurdu. Ancak o zamandan bu yana herhangi bir duyuru gerçekleştirmedi.

Haber içerisinde kullanılan tüm görseller temsili olarak koyulmuştur.
Ta ki bugüne kadar. Son gelen raporlara göre, Meizu, 4 Haziran’da “Flyme For Car” markasının tescili için başvurdu. Bu durum kısa süre içerisinde şirketin yeni araç içi sistemlerini tanıtacağını kesinleştirdi. Asıl merak edilen kısım ise şirketin kendi aracını tanıtıp tanıtmayacağı oldu. Ancak şimdilik durum bu değil.

Gelen bilgilere göre Flyme ekosistemine kısa süre içerisinde birkaç araba dahil olacak. Şirket şu an için Android Auto ve Apple CarPlay gibi bir servis hizmeti görecek. Meizu’nun ne kadar başarılı olacağı ise merak konusu.

Editör: TUNAHAN ERTAN