MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, perşembe günü düzenlenecek Vilayet Liderleri Toplantısı nedeniyle yazılı açıklama yaptı. FETÖ'nün Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) Türkiye ayağındaki planlamalar çerçevesinde 'içerideki taşeron' misyonunu üstlendiğini belirten Yalçın, sistemi yine dizayn etmek, siyaseti ve toplumu ruhsal açıdan yönlendirmek için işlenen ünlü, kanaat lideri, siyasetçi ve aydın suikastlarının, FETÖ'nün tepelenmesinden sonra bıçakla kesilmiş üzere son bulduğunu kaydetti. MHP'li Yalçın, toplu ölümlere yol açan, katliama varan silahlı ve bombalı aksiyonların önünün alındığını, terörle çabada elde edilen muvaffakiyetler sayesinde Türkiye'de hem siyasi hem de sosyolojik manada esaslı değişiklikler yaşanmaya başlandığını belirtti. 'BU BİR DARBE VE KALKIŞMA İMASIDIR'

Aydınlık sürece tahammül edemeyen milletlerarası aktörlerin, millet iradesinden beslenen güçlü selin önünü kesmek için yeni siyasi tezgahlar ve 'kunduz setleri' kurma peşine düştüğünü belirten MHP'li Yalçın, şunları kaydetti:

"Uluslararası aktörler artık oyunu açık oynamakta, Türkiye'deki yerli iş birlikçileri için adres ve yer göstermektedir. Türkiye'de meşruiyetini ulusal iradeden alan toplumsal refleksler ve siyasi birlikteliklerin tezahürlerini bilakis çevirme misyonu, ne yazık ki CHP'ye verilmiştir. CHP'ye, bağımsız ve güçlü bir ülke olarak yeni dünya tertibinde yer alma amacından Türkiye'yi alıkoymak için, legal iktidara ve Cumhur İttifakına muhalefet eden siyasi partileri örgütleme rolü biçilmiştir. CHP de, üstlendiği misyon için öbür küçük ve mikroskobik partileri etrafına toplayıp bir zillet koalisyonu oluşturmuştur. Zillet ittifakı, FETÖ'nün başaramadığını, iktidarı bir halde devirerek başarmak hevesindedir."

CHP İstanbul Vilayet Lideri'nin, 2021 bütçesinin Meclis'ten 316 oyla geçmesinin çabucak akabinde yaptığı paylaşımda 'TBMM'den geçecek olan bir sonraki bütçe halkın bütçesi olacak' dediğini hatırlatan Yalçın, "Seçimler 2023'te gerçekleşeceğine nazaran, CHP'li vilayet liderinin 2021 için kamuoyuna verdiği ileti açıktır. Bu bir darbe ve kalkışma imasıdır. CHP, üstlendiği antidemokratik misyonun şifrelerini bir defa daha bir vilayet yöneticisi vasıtasıyla kamuoyuna duyurmuştur" değerlendirmesinde bulundu.

'YENİ BİR YAPAY MEŞRUİYET YERİ OLUŞTURMA UĞRAŞI İÇİNE GİRMİŞTİR'

CHP'nin vaktiyle içinde yer aldığı, cumhuriyetin kurucu ideolojisinden ve halktan uzaklaştığını savunan Yalçın, "CHP sözcülerinin kelamından dökülen antidemokratik telaffuzların benzerleri, yancısı olan siyasi partilerin yöneticileri tarafından da misal sözlerle tekrarlanmaktadır. CHP ve zillet ittifakı, devlet otoritesine ve millet iradesine karşı adım adım yeni bir yapay meşruiyet yeri oluşturma uğraşı içine girmiştir. Zillet ittifakı ve destekçilerini, toplumsal barışı dinamitleyerek Türkiye'yi bir iç çekişmenin girdabına sürükleme uğraşına girmemeleri konusunda uyarıyoruz. Millet iradesine dayanmayan, meşruiyeti olmayan, hukuka ve demokrasinin normlarına uymayan hiçbir uğraşın; karşılıksız kalmayacağının ve muvaffakiyete ulaşamayacağının bilinmesini istiyoruz" dedi.

Perşembe günü MHP Genel Merkezi'nde vilayet liderlerinin iştirakiyle toplantı gerçekleştirileceğini bildiren Semih Yalçın, 14 Mart'ta yapılacak 13'üncü Olağan Büyük Kurultay öncesinde tamamlanan kongre sürecinin sonuçlarının değerlendirileceğini ve kurultay için başlatılan hazırlık çalışmalarının üzerinde durulacağını açıkladı. Yalçın, toplantıda ayrıyeten iç ve dış siyasete dair kıymetli husus başlıkları yanında koronavirüs salgınıyla gayret ve ekonomik önlemler başta olmak üzere Türkiye gündeminde öne çıkan hususların da ele alınacağını kaydederek, "Toplantı vesilesiyle, antidemokratik ve gayrimeşru formülleri sıkça dillendirmeye başlayan CHP ve yancılarıyla bilumum müdahaleci ve vesayetçi başlara caydırıcı bir ileti verilecektir" dedi.

Editör: TUNAHAN ERTAN