Koronavirüs hadiselerin artış gösterdiği Samsun'da valilik yeni önlemler alıyor. Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın yakın müdafaaları ve fotoğrafçıları yoğunluk olan cadde ve sokaklar ile pazar yerlerinin makul aralıklarla fotoğrafını çekerek anında Vali Dağlı'ya ulaştırıyor. Ağır olduğu tespit edilen bölgelere Vali Dağlı anında polis takımlarını sevk ediyor.

"TEDBİRLERİMİZİ ARTTIRDIK"

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, koronavirüse karşı önlemin değerine işaret ederek, "Tedbirlerimizi artırdık. Bugünlerde HES kodu kontrollerini sıklaştırıyoruz. Alınan önlemlerin sonucunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Rehavete katiyen kapılmayalım. Samsun olarak bu işi titizlikle, dikkatle takip etmek durumundayız. Bu süreci vatandaşlarımızın takviyesi ve yardımı olmadan sürdürmemiz katiyen mümkün değil. Vatandaşlarımızın duyarlılıklarının çizgi safhada olmasını bilhassa rica ediyorum. Bu süreci daima birlikte yöneteceğiz" dedi.Vatandaşlar ise yapılan bu uygulamayı olumlu karşıladı. Cemil Uçan, "Uygulamalar halka artı olarak dönüyor. Samsun Valiliği’nin yapmış olduğu bu uygulama çok hoş. Uygulamayı destekliyorum. İnsanların maske, uzaklık ve paklık kurallarına uyması gerekir. Samsun'da yoğunluk fazla, insanların artık daha dikkatli olması gerekiyor" diye konuştu.Kemal Katırcıoğlu isimli vatandaş ise, "Vatandaş olarak tedirginiz. Başka vilayetlere nazaran Samsun'un makûs bir durumda olduğunu öğrendik. Alınan önlemlere biz vatandaş olarak takviye veririz. Bunlar bizim için yapılıyor. Vali Bey'in yaptığı uygulamayla bizi düşünmesi hepimizi sevindirdi" biçiminde konuştu.

Vali Dağlı’nın yakın muhafazaları ile fotoğrafçıları ilçeleri de gezerek fotoğraf çekiyor ve kendisine anlık bilgi iletiyor.

 

KAYNAK: İHA
Editör: TUNAHAN ERTAN