Parazitlerin neden olduğu hastalıklar nelerdir? Vücudun en kirli yeri neresi? Vücudumuzda banyo yapıldığında bile temizlenmeyen ve içerisinde milyonlarca virüs barındıran bazı bölgeler vardır. Bu parazitler kaldıkça vücudumuzda çeşitli hastalıklar ortaya çıkmaya başlar.

İnsan anatomisi oldukça karışıktır. Yüzyıllardır tıp dünyası bu anatomiyi çözer ve ona hasar veren faktörleri inceler. Hassas olan vücut sistemlerden meydana gelir. Bu sistemler; dolaşım, iskelet, boşalım, sindirim ve sinirlerden oluşur. Organların fonksiyonel işleyişini düzenleyen bu sistemlerin arasındaki iletişimi sinirler dokular aracılığı ile sağlar. Anne karnında herhangi bir genetiksel bozukluk olmadığı sürece muhteşem işler. Ancak dünya ve çevresel faktörlere maruz kaldıktan sonra bazı hastalıkların yaşanmasına zemin hazırlar. Kulağa tiksindirici gelse bile insan sağlığı için doğadaki bazı bakterilere ihtiyaç vardır. Ancak bu bakterilerin hepsi fayda sağlamaz.

Kulak, bağırsak, mesane, burun ve göbek deliğinde birikirler. Yapılan son çalışmalarda kirpik dibi ve kaşlarda da parazitlerin olduğu tespit edilmiştir. Tüm bunlar yeterli bir şekilde temizlenmemekten dolayı yaşanır. Vücudunda yaklaşık 100 trilyon bakteri yaşar. Düzenli olarak vücudumuzu temizlemezsek zararlı olan bakteriler hastalıklara neden olabilirler.ü

PARAZİTLERİN NEDEN OLDUĞU HASTALIKLAR NELERDİR?

  • Boğaz enfeksiyonları,
  • Burun bezlerinde büyüme ve sinüs tıkanıkları,
  • Bağırsak bozulması sonrası kabızlık ya da ishal yaşanması,
  • Orta kulak iltihabı,ü
  • İştahsızlık ve aşırı kilo kaybı,
  • Düzensiz yemek yeme istediği,
  • Kirpik dibinde iltihap nodülleri, kaşlarda kepeklenme,
  • Cilt yüzeyinde hasarlar,
  • İdrar yollarında iltihaplanma,
Parazitlerin neden olduğu hastalıklar nelerdir Vücudun en kirli yeri neresi
Parazitlerin neden olduğu hastalıklar nelerdir, Vücudun en kirli yeri neresi, parazitler ishal yapar mı, parazitler kan oranını düşürür mü, parazitler diş gıcırdaması yapar mı, parazit iştah kaybı yapar mı, parazit kas ağrısı yapar mı, parazitler bağırsak sendromu yapar mı, parazitler duygu bozukluğu yapar mı, parazitler yorgunluk yapar mı

VÜCUDUN EN KİRLİ YERİ NERESİ VE NASIL TEMİZLENİR?

Bazı dermatologlar vücudumuzun en kirli bölgesinin göbek deliği olduğunu söylüyor.
Temizlemeyi unuttuğumuz göbek deliği, gün içerisinde bir çok bakterinin biriktiği yer olduğu ve bu bakterilerin bazıları ciddi rahatsızlıklara da neden olabileceği hakkında araştırmalar sonucu elde edildi.

Göbek deliği, bazı insanlarda çıkık bazı insanlarda daha çukurdur. Bu yüzden temizlik, göbek deliğinin çukurluğu dikkate alınarak yapılmalıdır. Göbek deliği çıkık olan kişiler sıcak su ve sabunlu lifle temizlenmelidir. Göbek deliği çukur olan kişiler ise duş sırasında bölgeye çok fazla baskı uygulamadan liflemelidirler. Bunun dışından sıcak su ve tuzu birbirine karıştırarak kulak pamuğu yardımıyla bölgeye sürüp göbek deliği temizliği yapabilirler.  

SİZİN İÇİN: Bağırsak parazitleri (kıl kurdu-tenya) nasıl dökülür? Belirtileri ve tedavisi

VÜCUDUNUZDA PARAZİT OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?

-üKan oranınız düşük olması,ü

Vücudun su tutması, adet problemleri, prostat problemleri, idrar yolu enfeksiyonu, rahim kistleri

Uykuda diş gıcırdaması, uyku düzensizliği, sürekli uyuma isteği,

-üİştah kaybı veya iştahın fazla açılması,

-üKas ağrıları, eklem ağrıları, eller ve ayaklarda uyuşma,

Rahatsız bağırsak sendromu,

Uzun süre devam eden ishal,ü

Sinirlilik, duygu bozukluğu, unutkanlık, depresyon ve buna benzer ruh hali bozuklukları,

Cilt problemleri; egzama, döküntü, kurdeşen,

-üYorgunluk, tükenmişlik belirtileri vücutta parazit olduğunu gösteriyor.

Vücudunuzda parazit olup olmadığının anlamanın en sağlıklı yolu dışkı analizi yaptırmaktır. Doktorükontrolünde yapılan analizde parazitin hangi çeşit olduğu öğrenilebilir. Parazitlerin, en çok sevdiği besin kaynağı şeker ve şekerli ürünlerdir. Vücutta parazitlerden kurtulmanın en kolay yollarından biri lifli yiyecekler tüketmektir.

Editör: TUNAHAN ERTAN