Herkese merhabalar!

Bugün sizlere, yaklaşık 12 yıldır severek oynadığım bir oyunun tanıtımını yapmak istiyorum. Rol yapma oyunlarını seven oyuncuların oldukça dikkatini çekeceğini düşündüğüm bu oyunun adı: "Popmundo"
Oyunun temeli, bir karakter yaratıp, müzisyen olarak rol yapma deneyimi yaşamanız üzerine kurulu. Başarılı bir sanatçı olabilmek için geliştirmeniz gereken yetenekleri tamamladıktan sonra sahnelere adım atıp, Popmundo dünyasının efsanevi sanatçıları arasına adınızı yazdırabiliyorsunuz. Oyunda bulunan 49 şehirde konserler veriyor, bu süreçte çıkartacağınız albüm, single ve kliplerle ününüze ün katarken hatırı sayılır miktarlarda kazançlar da elde ediyorsunuz.
Müzisyenler arasındaki rekabeti diri tutmak amacıyla her oyun yılının belirli bir gününde düzenlenen iki adet yarışma mevcut. Yeteri kadar iyi olduğunuzu düşündüğünüzde bu yarışmalara kayıt yaptırarak sizler de bu rekabete ortak olabilirsiniz.


Tüm bu mükemmel müzik oyununun yanı sıra, sıkılmadan vakit geçirebilmeniz için sizlere sunulan farklı seçeneklerden de bahsetmek isterim. Oyunu oynayan kalabalık oyuncu kitlesinden dilerseniz hoşlandığınız kişiyle evlenme, o kişiden çocuk yapma imkanınız da var! Yukarıda bahsettiğim 49 şehirde valilik ve başyargıçlık olmak üzere iki pozisyon için belirli periyotlarda düzenlenen seçimlerde aday olarak politika konusunda rol yapma deneyimini yaşamanız da Popmundo sayesinde mümkün. Yine dilerseniz, diğer oyuncuların kurduğu sosyal küluplere üye olup onlarla sosyalleşebilir veya siz bir tane oluşturup aynı zevklere sahip olduğunuz insanları bir araya toplayabilirsiniz. Bunların yanında oyun; zombilerle savaşmanıza, suçluları kodese tıkmanıza, edebiyat aşkınızı kaleme almanıza, başarılı bir fotoğrafçı olmanıza ve daha birçok zevkli deneyimi yaşamanıza da olanak sağlıyor.
Oyunun hikâyesi de oldukça güzel ve okudukça oyuncuyu kendisine bağlama özelliğine sahip. Zaten yıllardır sıkılmadan oynayan oyuncuları gördüğünüzde bu söylediğimin doğruluğunu da fark edeceksiniz. Eklenen her yeniliğin bu hikâye ile bağlantılandırılması da oyuncu deneyimi için oldukça başarılı.


Sizler de Popmundo'nun eğlenceli dünyasında yer almak istiyorsanız, üzerinden üyelik oluşturabilir, aşağıda belirttiğim oyuncu adımdan bana ulaşarak istediğiniz her konuda yardım talep edebilirsiniz. Sizlere destek olmaktan mutluluk duyacağımı belirtmek isterim!

Frank Lucas (ID: 972595)

Sevgiler!

Editör: TUNAHAN ERTAN