New York'ta iki gözü farklı renklerde olan ve fazla parmaklara sahip olduğu için terk edilen Sansa isimli kedi internette fenomen oldu.

New York'ta sahibi tarafından diğer kedilerden farklı özellikler taşıdığı için sokağa atılan kedi internette fenomen oldu. Kısa süre içerisinde hayvan severler tarafından yeni bir yuvaya yerleştirilen tatlı kedi şimdilerde çok mutlu.

Yeni sahibi tarafından internet üzerinden fotoğrafları paylaşılan kedinin, kısa süre içinde 200 bine yakın hayranı oldu.

Kedinin yeni sahibi, Sansa'nın farklı gözleri ve ayaklarındaki fazla parmaklardan dolayı herkesin dikkatini çektiğini, kedisini dışarıya çıkardığında insanların kendisini durdurup fotoğraf çektiklerini söyledi.

Sağlık çalışanı olan kedinin yeni sahibi, Sansa'yı farklı olduğu için değil sadece kafeslerde yaşamaya mahkum olmaması için sahiplendiğini söyledi.

Kediyi almak için barınağa gittiklerinde bir çok kedi olmasına rağmen Sansa'nın dikkatini çektiğini ve kocası ile beraber Sansa'yı almaya karar verdiklerini söyledi.

Editör: TUNAHAN ERTAN