Setenay Cankat Kimdir
Setenay Cankat Kimdir

Setenay Cankat Kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Sunucu ve Spiker Setenay Cankat kimdir, aslen nereli, evli mi, çocuğu var mı, boyu, kilosu, biyografisi? Biyografi bölümümüzde Setenay Cankat hayatı ve biyografisine ilişkin bilgiler vereceğiz.

Setenay Cankat 31 Mayıs 1988 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Eğitim hayatına İzmir’de başladı. Aslen Selanik ve Çerkez bir aileye mensuptur. Setenay kelime anlamı olarak “Çerkezlerde prenses, bilgeliğin güzelliğin kültürün temsilcisi kadın” manasına gelmektedir. Setenay Cankat ortaokul eğitiminin ardından “Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi’ni” başarı ile tamamladı ve sonra Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde eğitimine devam etti. Daha sonra bu alandan mezun oldu.

Vahide Perçim ve Altan Gördüm’ün kurucusu olduğu, Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde, Sahne Sanatları Ve Oyunculuğu Bölümünde eğitim aldı. Medya ve televizyonculuk kariyerine 2011 yılında ilk kez A Haber’de başladı. 2013 yılında ATV haber kanalı ekranlarının sevimli ve beğenilen spikerlerinden oldu. Sunucu ve Spiker Şevval Şirin Kimdir sizin için seçtik.

ATV çatısı altında A Haber kanalında, haber merkezinde, gece haberlerini ve “Ajans” programını sundu. 2016 yılından itibaren A Spor televizyon ekranlarında spor haberlerini sunmaktadır. Başarıları ve sahip olduğu hedef kitlesi onu bulunması gereken en iyi noktaya taşımaya çalıştı. Öyle ki 2017 yılında 6. Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreninde “Yılın En iyi Spor Spikeri” ödülünü aldı. Günümüzde yaşamını İstanbul’da sürdüren Setenay Cankat senarist ve oyuncu Kemal Uçar ile evlidir. Deniz Zeyrek Kimdir sizin için seçtik.

Setenay Cankat boyu, kilosu, burcu?

Setenay Cankat boyu 1.73 cm kilosu 61 kg burcu İkizler.

Setenay Cankat evli mi? Çocuğu var mı?

Güzel sunucu Setenay Cankat, oyuncu ve aynı zamanda senarist Kemal Uçar ile evlidir. Çocuğu olup olmadığı bilinmemektedir.

Setenay Cankat instagram

Setenay Cankat instagram hesabı.

Setenay Cankat hangi kanallarda çalıştı?

Setenay Cankat hangi kanalda? Aşağıda Setenay Cankat’ın çalıştığı TV kanalları güncel olarak listelenmiştir.

  • 2016-2019 A Spor – Spor haberleri
  • 2013 A Haber – Gece Haberleri
  • 2013 A Haber – Ajans Programı
  • 2011 A Haber – Haber Merkezi
Editör: TUNAHAN ERTAN