Su Kaplumbağası Isıtıcıya Gerek Duyar Mı
Su Kaplumbağası Isıtıcıya Gerek Duyar Mı

Ne sıcak ne de soğuk olmasını sağlamak için akvaryumun içerisinde sıcaklık ölçer koyun. Hava ısısı ne kadar uygun olursa kaplumbağaların ömrü de o kadar uzun olacaktır. Akvaryum içine sadece su koymayınız. Kaplumbağanın su dışına çıkması ve dinlenmesi için mutlaka suyun üzerinde duracak bir yükselti olmalıdır. Isıtıcıya gerek duyuyor. Sıcaklık ise 23-29 derece arası yeterli olur.

Pek çok insan bir canlı sahiplenmek istediğinde tercih ettikleri hayvan genellikle kedi, köpek ya da kuş olur. Akvaryum ise özel bir merak gerektirir. Kedi, köpek ve kuşlar yakın ilgiye ve bakıma ihtiyaç duydukları, akvaryum ise fazlaca özen gerektirmesi nedeniyle tercih edilmeyebilir. Tüm bunları kolay hale getiren bir hayvan daha var; kaplumbağa.

Su kaplumbağası, Emydidae ailesine ait bir kaplumbağa türü olarak bilinir. Amfibik bir yaşam sahip olup evcil hayvan olarak evlerde de yaşam süren bir hayvan türüdür. Karada ve suda yaşadıkları bilinir. Genel anlamda bu çerçevede ikiye ayrıldığı bilinir. Su kaplumbağaları daha çok etçil beslenme düzenine sahiptirler. Kara kaplumbağası ise otçuldur. Su kaplumbağasının yemlenme sayısı ve yemlenme saati önem arz eden konular arasındadır.

Editör: TUNAHAN ERTAN