Tekirdağ'da mide bulandıran bir olay yaşandı. İddiaya göre bir fabrika işçisinin yemeğinden kopmuş parmak çıktı. Parmağı görmekle kalmayıp yarısını yediğini öğrenen adam sağlığı için endişe duyarken firma tarafından ücretsiz izne çıkarıldı.

KOPAN PARMAĞIN YARISINI YEDİ

Yemeğinden çıkan parmak ile şaşkına dönen Burhan Yılmaz, soluğu Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde aldı. Sürekli mide bulantısı yaşadığını belirten Yılmaz'ın aldığı doktor raporuna göre, kopmuş parmağın bir kısmını fark etmeden yediği öğrenildi.

"SAĞLIĞIMDAN ENDİŞE DUYUYORUM"

Sağlığından endişe ettiğini belirten Yılmaz, "Çalıştığım fabrikada öğle yemeğine çıktım. Yemek yerken ağzımda sert bir cisim olduğunu fark ettim. Elimi atıp ağzımdan çıkardığımda insan parmağı olduğunu anladım. Olayın ardından 2-3 gün önce aşçıbaşının parmağının koptuğunu duydum ve o olabileceğini düşündüm. Hemen hastaneye gittim ve doktor raporlarımda da yazıyor. Parmağın yarısını yemişim. Sağlığımdan endişe duyuyorum" dedi.

"AYNI FİRMA HALA İŞÇİLERE YEMEK VERİYOR"

Olayın ardından fabrikanın kendisini ücretsiz izne çıkardığını belirten Burhan Yılmaz, "Çalıştığım firma hakkında suç duyurusunda bulundum çünkü çalıştığım şirket aynı yemek firması ile hala çalışıyor ve işçilere yemek veriyor. Herhangi bir işlem yapılmadı" dedi.

"SUS PAYI TEKLİF ETTİLER"

Ücretsiz izinde olmasıyla mağduriyetinin katlandığını ifade eden Yılmaz, "Bu olayın ardından beni ücretsiz izine çıkardılar ve sus payı olarak 3 bin lira teklif ettiler. 15 gündür ücretsiz izindeyim. Maddi durumum yok ve fabrikadan aldığım maaşla geçiniyordum. Kiradayım, ailemle ben şuan zor durumdayız. " ifadelerini kullandı.

Editör: TUNAHAN ERTAN