Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 54 yaşında vefat eden Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) İdare Şurası Lideri Nurullah Kol, pazartesi günü Edirnekapı Mezarlığında son seyahatine uğurlanacak.

Bir müddettir Kovid-19 teşhisiyle Tuzla'daki İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören Kol, bu sabah hayatını kaybetti.

Kısım'ın cenazesi, pazartesi günü Fatih Camii'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının akabinde Edirnekapı Mezarlığı içindeki aile kabristanına defnedilecek.

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fahreddin Nurullah Kol'un 20 Kasım'da Kovid-19 testinin olumlu çıktığını ve 27 Kasım'da hastaneye yatışının yapıldığını anlattı.

Hancılar, Kol'a, 3 Aralık'ta hastanede yapılan testin tekrar müspet çıktığını ve durumunun ağırlaşması üzerine ağır bakıma alındığını ve bugün saat 09.21'de hayatını kaybettiğini söz etti.

Tayfun Hancılar, Kısım'ın ailesine ve sevdiklerine baş sıhhati dileğinde bulundu.

NURULLAH KISIM'IN ÖZ GEÇMİŞİ

İstanbul Fındıkzade'de 1966 yılında dünyaya gelen Kısım, 1982'de Vefa Erkek Lisesinden, 1986'da Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Kısmından mezun oldu.

Tıpkı yıl başladığı İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünü 1987'de tamamlayan Kısım, State University of New York'un Bilgisayar Programcılığı ve Bilgi İşletimi Kısmına başladı ve buradan 1989 yılında mezun oldu.

1995'te ailesine ilişkin Akasya Eğitim Kurumlarının Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü olarak çalışmaya başlayan Kol, 17 yıl bu kurumda misyonunu sürdürdü.

2001-2008'de TÖZOK'un idare şurası üyeliğini ve imtihan yürütme heyeti başkanlığını, 2009-2013'te genel sekreterliğini, 2013-2017'de lider yardımcılığını yapan Kol, 2017'den beri de derneğin idare şurası başkanlığını yürütüyordu.

Üniversitelerde öğretim vazifelisi olarak okul işletmeciliği dersi veren Kısım, 2009 yılında seçildiği İstanbul Ticaret Odası Eğitim Komitesindeki misyonunu hala sürdürüyordu.

Nurullah Kol, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Editör: TUNAHAN ERTAN