Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu
Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu

Özdağ, seçimlerin ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemesinin arkasındaki nedenleri açıklarken, yazılı mutabakat hakkında da bilgi verdi. İkili arasında yapılan görüşmelerde, İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık ve Millî İstihbarat Teşkilâtı (MİT) konusunda anlaşmaya varıldığını belirtti. Bu konuda yazılı mutabakatın olduğunu ifade eden Özdağ, MİT ile ilgili anlaşmanın sözlü olarak gerçekleştiğini söyledi.

"İÇİŞLERİ BAKANI OLACAKTIM"

Kılıçdaroğlu'nun kazanması halinde kendisinin İçişleri Bakanı olacağını söyleyen Ümit Özdağ, diğer iki bakanlığa ilişkin bilgi vermedi.

"KILIÇDAROĞLU 'AÇIKLAMAYIN' DEDİ"

Seçim sonuçlarına ilişkin de konuşan Özdağ, "Kemal Bey, zerre kadar oy faydası olmayan altılı masadaki ortaklarının İçişleri Bakanlığı'nın Zafer Partisi'ne verilmesine tepki göstereceğini bildiği için benim bu konuda anlayışlı davranmamı rica etti. 'Bunu çok vurgulamayın' dedi. Ben de kabul ettim. Ama ortakları tarafından Kılıçdaroğlu'ndan istenen şey yanlıştı. Kılıçdaroğlu bu seçimi kazanabilirdi eğer ortakları engellemeseydi…" şeklinde konuştu.

Editör: TUNAHAN ERTAN