Bir web tasarımcısı seçmek ilk buluşma gibidir. Potansiyel yeni ortağınız hakkında çok şey öğrenmeniz gerekir, ardından iyi bir uyum olup olmadığınıza karar vermeniz gerekir. Yanlış tasarımcı seçmek, işiniz için felaket ortaya çıkarabilir.

Web Tasarım Ajansı
Web Tasarım Ajansı

1. Bir Web Tasarım Ajansının Portföyüne Bakın

Web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda, estetik önemlidir. Tüketicilerin üçte ikisi, güzelce tasarlanmış bir web sitesine, düz olandan yaklaşık 15 dakika daha fazla bakmayı tercih eder. Daha fazla müşteri üretmek ve geliri artırmak istiyorsanız, web sitenizin ziyaretçilerinizle rezonanslayan çağdaş, yaratıcı bir tasarıma ihtiyacınız vardır.

ü2. Web sitesi özelliklerini öğrenin

Başlıklar, afişler, görüntüler, haritalar. Web tasarımcıları, tüm bu özellikleri web sitenize dahil edebilir. Bazı web tasarım ajansları, işiniz için istediğiniz özellikleri seçtiğiniz özelleştirilmiş web siteleri sunar. Diğerleri, "raf dışı" yazılımı olarak da bilinen hepsi bir arada çözümler satmaktadır.

3. Tecrübeli Web Tasarım Ajansları İçin Google'a Göz Atın

Sayfadaki şirketler, arama motoru sonuçları sayfasından muhtemelen rakip analiz ve anahtar kelime araştırması gibi SEO tekniklerini kullanır. Sayfanızı optimize edebilecek bir web tasarım ajansı arıyorsanız, en iyi performans gösteren şirketler için Google'a göz atın. Söz gelimi “Dijital Pazarlama Ajansı” yazın ve ilk çıkan sonuçları inceleyin.

4. Sorular Sorun İhtiyacınız olan bilgilerin çoğunu şirketin web sitesinde bulacaksınız, ancak yine de personel üyesiyle konuşmalısınız ve daha fazlasını öğrenmelisiniz. Bir ajansın erişilebilir tasarım uygulamaları ve müşteri hizmetleri ilkeleri hakkında da sorabilirsiniz

Editör: TUNAHAN ERTAN