Windows 11'e ne zaman geçilecek sorusuna yanıt çok gecikmedi. Microsoft, internet üzerinden yayınladığı etkinlikle birlikte yeni nesil Windows’u resmen duyurdu. Şirketin ürün yöneticisi Panos Panay'ın tanıttığı Windows 11'le birçok yeni özellik geliyor. Dünyaca ünlü teknoloji devi Microsoft'un duyurduğu 'Windows 11' ne zaman çıkacak? Yeni Windows 11'i nasıl indirebilirsiniz ve son olarak sistem gereksinimleri neler? İşte Windows 11'e dair tüm detaylar...

Windows 11 ne zaman çıkacak?

Microsoft, Windows 11'in Windows Update aracılığıyla ücretsiz yükseltmesinin ancak 2022 yılında mümkün olacağını açıkladı. Windows 11'e ne zaman geçilecek sorusuna da böylece yanıt bulduk. Bu açıklama, Windows 10 kullanan tüketicilerin Windows 11 için yalnızca temiz kurulum yapabilecekleri anlamına geliyor.

Windows 11'e ne zaman geçilecek
Windows 11'e ne zaman geçilecek

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, 24 Haziran'daüduyurduğuüWindows 11üile ilgili bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde bu işletim sistemininüoyun performansıüveügüvenlik düzeyiüilgili açıklamalarda bulunan şirket, şimdi tüm bunlardan çok daha önemli olan bir açıklama yaptı. Microsoft'un açıklamaları, Windows 10'dan Windows 11'e yükseltme yapmayı düşünen kullanıcıların bir süre dahaübekleyecekleriniüortaya koyuyor.

Windows 11 ISO Dosyası indir

Windows 11 nasıl kurulur

Microsoft'un açıklamalarına göre Windows 11'e ulaşmak isteyecek kullanıcıları iki yol bekliyor. Bunlardan bir tanesi,üdoğrudanüWindows 11 ile çalışan yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak ya da Windows 11'in temiz kurulumunu yapmak. Diğeri ise Windows 10 kullanan tüketicilere sunulanüücretsiz yükseltme hakkı. Microsoft, Windows 11'in bağımsız olarak birkaç ay sonra piyasaya sürüleceğini zaten açıklamıştı. Şimdi yapılan açıklamalar,ütemiz kurulum istemeyenütüketicilerin 2022'yi bekleyeceğini gösteriyor. windows 11 ücretsiz yükseltme

Son zamanlarda ortaya çıkan sızıntılardan sonra Microsoft’un yeni işletim sistemine olan merak oldukça fazlaydı. Yapılan tanıtımla bu ilgi ve merakın bir kısmı yöneticiler tarafından giderilmekte. Ayrıca Windows 11 duyurduğu yeni özellikleri ve tasarımı ile çoğu kullanıcı beğendi.

Yapılan tasarım değişiklikleri ve güncellenen simgeler sayesinde karşımızda. Daha modern bir tasarıma sahip Windows 10 var. Ayrıca Microsoft'a göre Windows 11, en güvenli Windows sürümü.

Yeni bir Başlat menüsü

Windows 11 işletim sisteminde yapılan birçok tasarım değişikliği özelleştirilmekte. Örneğin yenilenen başlat menüsü standart olarak ortada yer alıyor. Ancak istenirse Windows 10’da olduğu gibi sola çekilebiliyor.

ÇOKLU PENCERELER WINDOWS 11 İLE GELİŞTİ

Microsoft, Windows 11'in çoklu pencere yetenekleri için de çalışmış. Yerleştirme düzenleri, kullanıcıların Windows 11'de birden fazla uygulama açarken işlerini kolaylaştırıyor. Birden fazla işi kolayca yapmalarını sağlıyor.

Edge tarayıcısında da bazı yenilikler var. Edge'de açtığınız tüm sekmeleri görmeyi kolaylaştırmak için dikey sekmeler geliyor. Ayrıca artık Teams de Windows 11'in içine entegre edilmekte. Windows 11'e ne zaman geçilecek ve windows 11 ücretsiz yükseltme nasıl yapılır.

Instagram’dan nasıl para kazanılır

https://www.youtube.com/watch?v=FcctlBtiRuA

Editör: TUNAHAN ERTAN