Selen Güney
Selen Güney

Selen Güney kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Selen Güney, Türk bir oyuncudur. 1996 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Tüm detaylara haberimizde değindik.

Selen Güney Kimdir?

İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında Yalancı Sevgilim adlı filmde yaşayan Güney, bu filmde Gülşen karakterini canlandırmıştır. Daha sonra aynı yıl Gülcemal dizisinde Zafer karakterinin gençliğini oynamıştır.

2018 yılında Bizim Hikaye dizisinde kısa bir süreliğine rol almıştır. 2019 yılında ise Kalk Gidelim dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Son olarak 2021 yılında Camdaki Kız dizisinde İpek karakterini canlandırmıştır ve bu rolüyle geniş bir kitle tarafından tanınmıştır.

Selen Güney Boyu Kilosu

Selen Güney'in Boyu 1,65 metre kilosu 53 olarak bilinmektedir.

Oyunculuk Kariyeri

Oyunculuk kariyerine 2017 yılında Yalancı Sevgilim adlı filmde başlayan Güney, daha sonra birçok dizi ve filmin yanı sıra reklam projelerinde de yer almıştır. Kendisi hakkında eşi veya sevgilisi ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlanmamıştır.

Astrolojik bilgilere göre Oğlak burcu olduğu belirtilmiş olsa da doğum tarihi net olarak bilinmediği için bu bilgi kesin değildir. Ayrıca hangi futbol takımının taraftarı olduğu hakkında da bir bilgi bulunmamaktadır.

Selen Güney, halen oyunculuk kariyerine devam etmektedir ve yeni projelerde yer almaktadır.

Editör: TUNAHAN ERTAN